Przykładowy list do radnego z Twojego okręgu

Poniżej przedstawiamy przykładowy list, który możesz napisać do radnego wybranego w Twoim okręgu wyborczym. Pamiętaj, że jest to tylko przykład.
Doradzamy przygotowanie własnego listu, który lepiej opisze Twoje opinie na temat danej reklamy lub przekazu medialnego i pokaże, że jest to Twoja inicjatywa.

Szanowny Panie Radny / Szanowna Pani Radna!

Moje dziecko uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 48 w Poznaniu. Chciałbym prosić Pana/Panią o interwencję w sprawie opisanej poniżej.

W bezpośrednim sąsiedztwie szkoły znajduje się wielkoformatowa reklama produktu x. Nawet kilkuletnie dzieci uczęszczające do szkoły są narażone na wielokrotny kontakt z tą reklamą. Jak Pani/Pan wie, reklamy powinny być nie tylko zgodne z prawem i dobrymi obyczajami, ale powinny brać pod uwagę dobro najmłodszych odbiorców prezentowanych na nich treści.

Komisja Etyki Reklamy, czyli instytucja powołana do dbania o należyte standardy w reklamie, podkreśla, że “na reklamodawcach kierujących swoje reklamy do masowego odbiorcy – poprzez umieszczenie ich na nośnikach reklamy zewnętrznej – spoczywa szczególna odpowiedzialność za staranny, nie godzący w powszechne odczucie dobrych obyczajów, wybór treści i formy reklamy“. Komisja podkreśla też, że firmy powinny działać w poczuciu odpowiedzialności społecznej.

Tymczasem reklama, o której wspominam… [napisz dlaczego uważasz, że reklama nie powinna być umieszczona w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły].

Uprzejmie proszę Panią o wyrażenie swojego stanowiska w tym zakresie i skierowanie go bezpośrednio do firmy odpowiedzialnej za umieszczenie reklamy w tym miejscu. Według moich informacji, nośnikiem reklamy zarządza firma [wpisz nazwę firmy].

Uważam, iż to, jakie treści są prezentowane w przestrzeni publicznej naszego miasta i jaki mają wpływ na jego najmłodszych mieszkańców, powinno być przedmiotem troski nie tylko zwyczajnych obywateli, ale również ich przedstawicieli samorządowych.

Z poważaniem,

« wróć