Nieodpowiedzialne “Rozmowy w toku”

Zabierz głos w sprawie najnowszego odcinka programu „Rozmowy w toku” wyemitowanego w TVN w poniedziałek, 4 października 2010 pod hasłem „Najlepsza na świecie jest miłość w klozecie”. W odcinku tym prowadząca program zachęcała młode kobiety do zwierzeń na temat ich przygodnych kontaktów seksualnych – na które decydowały się często pod wpływem alkoholu lub środków odurzających – a na miejsce tych kontaktów wybierały m.in. piwnicę, windę czy tytułową publiczną toaletę.

Kobiety te, w większości bardzo młode, opowiadały o tym bez zażenowania a nawet z dumą, czasem przy aprobacie roześmianej publiczności. Program został wyemitowany o godz. 15.55, czyli w czasie, gdy wiele dzieci wraca już do domu ze szkół i często – pod nieobecność pracujących jeszcze o tej porze rodziców – samodzielnie ogląda telewizję.

List wyślij do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Etyki Mediów, do wiadomości Stowarzyszenia Twoja Sprawa. Możesz wykorzystać przykładowe listy dostępne na naszej stronie internetowej, jeżeli zgadzasz się z ich treścią. Listy te wraz z adresami znajdziesz pod następującymi linkami: list do KRRiT oraz list do REM. Samodzielnie wybierz tytuł maila. Całość nie zajmie Ci więcej niż 3 minuty.

« wróć