Zareaguj! Firmy billboardowe wspierają uderzenie w rodzinę i wierność.

Na ulicach pojawiły się billboardy reklamujące portal “randkowy” skierowany do osób poszukujących okazji do… niewierności. Tak, nie jest to przejęzyczenie, portal „randkowy” kieruje swoją ofertę do osób będących w stałych związkach, którzy chcą „poczuć adrenalinę i dreszczyk emocji i marzą o nawiązaniu dyskretnego romansu” (cytat z reklamowanej strony). Tutaj możesz zobaczyć plakat w dużym rozmiarze.

Reklamowanym „produkt” budzi naszą głęboką odrazę. Niewierność jest jedną z najczęstszych przyczyn rozwodów. Jej promowanie jest po prostu podłe i może doprowadzić do wielu ludzkich i rodzinnych dramatów, które w innych okolicznościach być może nie miałyby miejsca. Plakaty budzą ogromny niesmak i sprzeciw również dlatego, że przedstawiają zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Chcemy z całą mocą podkreślić, że nasza reakcja wynika z przekroczenia granic etyki i dobrego smaku. Nie jest naszą intencją jakiekolwiek zaangażowanie w kwestie polityczne, związane z oceną dorobku politycznego tego, czy innego polityka. Jesteśmy przekonani, że niezależnie od sympatii politycznych, nie możemy zgadzać się na tego typu chamstwo, w dodatku w tak złej sprawie, jak promowanie niewierności.

Portal wybrał taką formę reklamy z premedytacją, licząc na rozgłos, dlatego nie ma żadnego sensu próba rozmowy z tą firmą. Warto jednak zabiegać o jak najszybsze usunięcie tych szkodliwych reklam z naszych ulic. Mogą to uczynić firmy, które zdecydowały się udostępnić powierzchnię reklamową. Są to duże firmy billboardowe Clear Channel Poland i Schulz Media.

Ich prezesi, Kalina Janicka (Clear Channel Poland) oraz Klaus Schulz (Schulz Media) z pewnością nie chcieliby, aby zdrada dotknęła ich samych, a mimo to pozwalają, aby do niewierności byli nakłaniani odbiorcy reklam.

Jeżeli chcecie podjąć w tej sprawie działania, zachęcamy do wysłania maila do firm Clear Channel Poland i Schulz Media, z opinią na temat całej sprawy. Przykładową treść maila oraz niezbędne adresy można znaleźć tutaj. Samodzielnie wybierzcie tytuł maila.

Tę akcję będziemy kontynuowali w innych formach, o których Was powiadomimy. 

Gorąco zachęcamy do podjęcia działania, a także do przekazania tej informacji osobom, które mogą nie znać jeszcze Stowarzyszenia Twoja Sprawa.

« wróć