Zasady i warunki korzystania

Kilka podstawowych zasad dla odbiorców newslettera.

1. Masz prawo wypowiadać się na temat swojego otoczenia, tym bardziej, gdy uważasz, że pojawia się w nim coś niedobrego. Nie daj sobie wmówić, że przesadzasz, że jesteś nadwrażliwy(a) lub nienowoczesny(a). Nie jesteś. Jesteś obywatelem/obywatelką Polski i korzystasz ze swoich konstytucyjnych praw i wolności, aby uczestniczyć w życiu społecznym.

2. Pamiętaj, że ani Stowarzyszenie nie reprezentuje Ciebie, ani Ty nie reprezentujesz Stowarzyszenia. Chcemy informować Cię o różnych zjawiskach i zachęcać Cię do działań, ale to Ty działasz, i to wyłącznie na swoją odpowiedzialność, bo mamy nadzieję, ze nasza sprawa będzie też Twoją sprawą.

3. Nie zniechęcaj się. Nie myśl, że brak bezpośredniej reakcji na Twoje działanie oznacza, że nie warto podejmować starań. Twoje opinie jako konsumenta/obywatela zawsze pozostawiają jakiś ślad i nawet jeżeli nie wywierają natychmiastowego skutku, to jednak najczęściej będą uwzględniane przy okazji kolejnych działań podmiotu, do którego skierowałeś(aś) swoje zastrzeżenia. Każdy aktywny konsument reprezentuje w rzeczywistości opinie wielu tysięcy innych osób.

4. Kiedy decydujesz się na wyrażenie swojego zdania (np. poprzez kontakt z firmą, która dopuszcza się niestosownych działań), wypowiadaj swoje zdanie, a nie zdanie Stowarzyszenia. Staraj się napisać choćby parę słów od siebie. Nie daj się zirytować. Nie dawaj pretekstu, aby mówiono, że byłeś agresywny(a). Bądź uprzejmy(a), ale stanowczy(a).

5. Zachęcaj jak najwięcej osób do dołączenia się do naszych wspólnych działań. Z pewnością jest parę osób w Twojej najbliższej rodzinie, które ma maila i może działać z Tobą.

6. Jeżeli powiadomisz nas o jakimś naruszeniu dobrych obyczajów, nie zawsze zdecydujemy się rozpowszechnić informacje o tym. Może to wynikać z wielu powodów. Prosimy Cię, abyś nie uznał tego za wyraz lekceważenia. Postaramy się wyjaśnić Ci nasze wątpliwości.

Warunki korzystania (regulamin) i polityka prywatności

1. Strona www.twojasprawa.org.pl (dalej „Strona”) jest prowadzona przez Stowarzyszenie „Twoja Sprawa” z siedzibą w Warszawie, ul. Olesińska 21, 02-548 Warszawa, zarejestrowane w Rejestrze Stowarzyszeń pod numerem KRS 0000319230; NIP 9522066273 (dalej „Stowarzyszenie”). Adresem elektronicznym Stowarzyszenia jest kontakt@twojasprawa.org.pl.

2. Stowarzyszenie prowadzi newsletter dostępny za pośrednictwem Strony. Każdy z użytkowników może w każdej chwili zrezygnować z otrzymywania newslettera zgodnie z instrukcjami otrzymywanymi przy zapisaniu się do newslettera lub przesyłając rezygnacją na adres wskazany w punkcie 3 poniżej. Dla otrzymywania newslettera niezbędne jest połączenie z siecią Internet i używanie standardowych programów komputerowych do przeglądania stron internetowych.

3. W przypadku pojawienia się nieprawidłowości dotyczących otrzymywania newslettera, a także w innych przypadkach użytkownik powinien skontaktować się ze Stowarzyszeniem na adres: kontakt@twojasprawa.org.pl. Stowarzyszenie odniesie się do informacji podanych przez użytkownika nie później niż w terminie 30 dni kalendarzowych.

4. W przypadku przekazania darowizny na cele statutowe Stowarzyszenia, rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay.

5. Stowarzyszenie przetwarza dane osobowe użytkowników, jeżeli takowe zostały udostępnione, zgodnie z przepisami polskiego prawa. Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Stowarzyszenie Twoja Sprawa, ul. Olesińska 21, 02-548 Warszawa, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn.: Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926. z późn. zm.). Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłania newsletter’a i innych informacji związanych ze statutową działalnością Stowarzyszenia Twoja Sprawa. Możemy również informować Cię o inicjatywach innych podmiotów, których cele lub sposób działalności jest podobny do celów i sposobów działalności Stowarzyszenia Twoja Sprawa. Na zasadach przewidzianych przepisami o ochronie danych osobowych masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Zbieranie danych odbywa się na zasadzie pełnej dobrowolności.

6. Przetwarzanie danych osobowych Stowarzyszenie powierzyło Home.pl spółka jawna, Pl. Rodła 9, 70-419 Szczecin, w zakresie niezbędnym do funkcjonowania newslettera i gromadzenia danych osobowych otrzymywanych od osób, które podały swoje dane osobowe przy okazji zapisywania się do newslettera. Przetwarzanie zostało powierzone na czas nieoznaczony.

7. Jeżeli uczestniczysz w wysyłce maili do osób trzecich korzystając z formularza udostępnionego na naszej stronie, dane które wpisujesz będą widoczne dla adresatów, do których wysyłasz taki e-mail, gdyż jest to e-mail wysyłany przez Ciebie, a nie przez Stowarzyszenie Twoja Sprawa lub w jego imieniu. Ewentualne odpowiedzi będą przychodziły bezpośrednio na adres, który podałeś/podałaś w formularzu.

8. Jeżeli uczestniczysz w wysyłce maili do osób trzecich korzystając z formularza udostępnionego na naszej stronie, podane przez Ciebie dane mogą być niekiedy doraźnie, wyłącznie ze względów technicznych, wysyłane z serwerów Amazon Web Services, Inc., aby skuteczniej zarządzać wysyłką Twojego e-maila. Po wysyłce maila, Twoje dane są niezwłocznie usuwane i nie są gromadzone w żaden sposób poza terytorium Polski.

9. Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

« wróć