“Rzeźnik” w Telewizji Polsat

rzeznik-duży

 

Firma: Telewizja Polsat Sp. z o.o.

Produkt: serial “Malanowski i Partnerzy”

Czas akcji: 2013 czerwiec

Zasięg: akcja ogólnopolska

 

Opis: W telewizji Polsat w tzw. czasie chronionym wyemitowany został odcinek programu “Malanowski i Partnerzy” pt. “Rzeźnik”. Opisywał on historię detektywów starających się odnaleźć mężczyznę, który dokonał wielokrotnych morderstw oraz aktów kanibalizmu.

Dzieci oglądające w tym czasie telewizję (często bez kontroli rodziców) mogły bez przeszkód zobaczyć między innymi niezwykle sugestywne sceny przedstawiające gotującą się w garnku ludzką rękę czy zebrane w plastikowych pojemnikach odcięte ludzkie uszy i palce – a to dzięki porze emisji programu oraz kategoryzacji wiekowej dla dzieci od 12 roku życia. W jednej ze scen mężczyzna z tasakiem w dłoni przygotowywał się do aktu zabójstwa i, w domyśle, kanibalizmu nagiej kobiety. Ten odcinek serialu zawierał także wiele innych scen, które naszym zdaniem nie były odpowiednie dla dzieci, np. rozmowa o „ludzkim mięsie” prowadzona nad poćwiartowanymi kawałkami ludzkiego ciała, krzyki przerażonej kobiety, w tym krzyk „on chciał mnie zjeść” itd.

Efekt: Blisko 1000 skarg konsumenckich wysłanych do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Akcja została zakończona i w chwili obecnej oczekujemy jeszcze na orzeczenie KRRiT.

« wróć